Start / Czym jest Sensorika?

Serdecznie witam na stronie internetowej Sensorika!

Gabinet terapii i wspierania rozwoju "Sensorika" rozpoczął swoją działalność w Kaliszu w 2009 roku. W Gabinecie zajmuję się kompleksową diagnozą logopedyczną, pedagogiczną oraz diagnozą i terapią procesów Integracji Sensorycznej.

Prowadzę także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania oraz terapię ręki. Program terapii dostosowuję zawsze do indywidualnych potrzeb dziecka. Serdecznie zapraszam!

Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące moich kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego.

O mnie

Mam na imię Agnieszka i jestem Pedagogiem, Logopedą oraz Terapeutą Integracji Sensorycznej. Zadałam sobie kiedyś pytanie: Jak wiele dzieci przeżywa dramaty nie wiedząc z czego wynika ich nieumiejętność radzenia sobie z tak prostymi czynnościami, jak wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików, czy łapanie piłki? Czy muszą czuć się gorsze od innych? Dlaczego tak się dzieje? Co jest tego przyczyną? Odpowiedź znalazłam na kursach prowadzonych przez Ewę Grzybowską i Zbyszka Przyrowskiego. Oni dali mi podstawy do tego co robię w życiu.

Ja i moja praca

  • 2001 r. - studia magisterskie UAM w Poznaniu, IPA w Kaliszu, kierunek Pedagogika
  • 2001 r. – kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki
  • 2003 r. - studia podyplomowe na WSHE w Łodzi - kierunek Terapia Pedagogiczna z elementami logopedii
  • 2007 r. - studia podyplomowe w WSP w Łodzi - kierunek Logopedia
  • 2010 r. – studia podyplomowe na AM we Wrocławiu – kierunek Wczesna Logopedia Kliniczna

Doświadczenie zawodowe

Pracę rozpoczęłam jako nauczyciel nauczania początkowego. Obecnie pracuję z dziećmi z upośledzeniem umysłowym w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz we własnym Gabinecie terapii i wspierania rozwoju.

Od 2008 roku jestem Terapeutą Integracji Sensorycznej. W moim gabinecie prowadzę zajęcia dla dzieci między 1. a 12. rokiem życia, które przejawiają zaburzenia w rozwoju psychoruchowym, szczególnie z dziećmi z autyzmem.

Mam to szczęście, że moja praca jest moja pasją. Dzięki niej wiem, że pomagam dzieciom lepiej odbierać i rozumieć świat zmysłów. W moim gabinecie One świetnie się bawią, ale także zdobywają podstawowe umiejętności niezbędne w dalszym procesie uczenia.

Certyfikowany Terapeuta PSTIS